دکوراسیون داخلی منزلتان یا مشاوره برای طراحی داخلی منزل را در این مقاله پیگیرباشید!

دکوراسیون داخلی منزلتان یا مشاوره برای طراحی داخلی منزل را در این مقاله پیگیرباشید!

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

رعایت اصول در دکوراسیون داخلی و بهینه سازی فضا و همچنین رعایت استانداردها و توجه  به علایق افراد  میتواند همواره باعث ایجاد آرامش ، جذابیت و حس حضور و ماندن در آنجا  گردد و این نکته ای است که بایستی جهت بازسازی و دکوراسیون داخلی هر فضا به آن توجه نمود .
موضوع دیگر که از اهمیت فوق العاده ای در رسیدن به این نتیجه خوب باید  رعایت شود توجه به  نورپردازی است زیرا اجسام در فضاهای مختلف به خودی خود دیده نمیشوند و تنها عاملی که سبب دیده شدن آنها میشود  بی شک نور است . حالا اگر این عامل بسیار مهم به درستی و  بر اساس اصول و استانداردهای لازم هر محیط لحاظ نشود بی شک  آن فضا رنگ و بوی خود را به  دست نمی آورد و آن آرامشی که میتواند افراد را جذب و سبب حس دعوت به آن گردد ایجاد نمیشود . متاسفانه عدم توجه به نور پردازی معضلی است که بسیار در فضاهای داخلی و بیرونی تاثیرات  دمای رنگ مناسب هر فضا ، بی توجهی به طراحی لایه های نوری و عدم سنخیت  معماری نور و سناریوی طراح از مواردی است که به دلیل عدم آگاهی متاسفانه کمنر رعایت میشود .
طراحی منزل

طراحی و دکوراسیون داخلی مسکونی

افراد بعد از سپری  نمودن یک فعالیت روزانه به دنبال مکانی هستند که بتوانند در کنار خانواده مابقی زمان خود را در آرامش
به سر ببرند و جهت شروع روزی بهتر آماده شوند بی شک این فضا همان فضای منزل است که بایستی  با رعایت نکات استاندارد با روح گرم خانواده تلفیق و موجبات آرامش افراد را فراهم سازد . انتخاب و چیدمان صحیح وسایل ، انتخاب و استفاده از رنگها متریال های مختلف و نور پردازی ایده آل میتواند در رسیدن به محتوای فضا تاثیرات چشمگیری داشته باشد .
دکوراسیون منزل

طراحی و دکوراسیون اداری و تجاری

 

طراحی و دکوراسیون داخلی اداری فضاهای اداری بسیار حایز اهمیت است و بی شک میتواند سبب بهینه سازی فعالیت روزانه افراد و نهایتا سبب افزایس راندمان بنگاه اقتصادی گردد .

اصول طراحی و دکوراسیون به عنوان یک مبنای حرفه ای در چیدما و استاندارد نمودن فضای کار ، امری بسیار ضروری است که بایستی توسط متخصصان این حوزه انجام پذیرد .

مقاله پیشنهاد شده:

انتخاب رنگ منزل

چند نکته مهم در دکوراسیون داخلی

3-روی یک دیوار تمرکز کنید:

2-میان لوازم فلزی و چوبی تضاد ایجاد کنید:

1-میان لوازم قدیمی و جدید تعادل برقرار کنید:

یکی از دیوارهای مهم خانه خود را انتخاب و آن را کاغذ دیواری یا رنگی متفاوت کنید تا بیشتر به چشم آید و مرکز توجه خانه شما شود. در اتاق های کوچک تر می توانید به جای دیوار، سقف را برای این کار انتخاب کنید.

این روش باعث می شود که علاوه بر زیبایی فضا، چشم ها به سمت بالا حرکت کنند و فضا بزرگ تر به چشم آید.

 

 اگر فضایی در خانه شما سرد و بی روح به نظر می رسد، برای گرم کردن آن از عناصر طبیعی مانند چوب یا گل و گیاه کمک بگیرید. حتی در فضایی که به سبک مدرن طراحی شده نیز می توانید از گل و گیاه استفاده کنید. نکته مهم این است که باید تعادل را رعایت کنید

یک گلدان گل در آشپزخانه ای مدرن بسیار می درخشد. برای خانه های سنتی هم که چوب در دکوراسیون آنها به میزان زیاد به کار رفته، استفاده از گل و گیاه فضا را شاداب تر خواهد کرد.

یکی از راههای زیبا کردن خانه این است که میان لوازم قدیمی و لوازم جدید تعادل برقرار کنید. یک ساعت قدیمی در یک خانه به سبک مدرن بسیار به چشم می آید. اگر هم اتاق یا خانه شما به سبک سنتی است، لوازم عتیقه مانند میزهای عسلی یا حتی کلکسیون دوربین یا ظرف های خود را با لوازم مدرن ترکیب کنید. با این روش این طور به نظر می رسد که وسایل خانه خود را طی چندین سال خریده اید، نه همه را با هم و یک جا.

دکوراسیون داخلی

بازسازی اتاق خواب دو نفره دو نوجوان

امروزه در بسیاری از خانه های ایرانی به دلیل کمبود فضا و یا نداشتن اتاق خواب کافی برای هریک از فرزندان اتاق خواب مشترک برای فرزندان طراحی میشود.در پروژه ی زیر سعی شده ست تا با حفظ فضای اختصاصی برای هر نفر با تفکیک هنرمندانه ی رنگ ها فضاهای هرنفر جداسازی شودیک ایده ی کلی که استفاده از یک الگوی خاص شش ضلعی بوده است در روی دیواره شروع به پیشروی و به عنوان دکورسازی و کانسپت اصلی طراحی اتاق خواب انتخاب و اجرا شد.سپس بنا بر استفاده ا

طراحی، معماری و دکوراسیون داخلی 

در گذشته، فضای داخلی به‌طور غریزی به عنوان بخشی از پروسه ساختمان قرار داده می‌شد. حرفه طراحی داخلی نتیجه‌ای از توسعه جامعه و معماری پیچیده‌ شده‌است که ناشی از توسعه فرایندهای صنعتی است. پیگیری استفاده مؤثر از فضا، کاربر، رفاه و طراحی عملکردی به توسعه حرفه‌ای طراحی دکوراسیون داخلی معاصر کمک کرده‌است.

طراحی اداری

مجتبی محمدی

<